O fundacji

Fundacja Dobry Cel to organizacja powstała z inicjatywy Krzysztofa Jankowskiego. Naszym  podstawowym celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych bądź w jakikolwiek sposób wykluczonych społecznie. Od samego początku naszego istnienia bardzo ważną role w prowadzonej przez nas działalności stanowi aktywna turystyka dostępna dla każdego, bez względu na posiadane ograniczenia. Kris jest doskonałym przykładem na to, że jeśli tylko ktoś chce to może naprawdę wiele osiągnąć w zakresie uprawiania turystki bez barier.

Zaczynem powstania fundacji był projekt z zakresu turystki osób niepełnosprawnych – 6 osobowy wrocławski rower spotkań. Dzięki niemu osoby niepełnosprawne wraz z pełnosprawnymi rówieśnikami mogły korzystać z turystycznych przejażdżek rowerowych. Projekt ten przekształcił się w prowadzoną obecnie wypożyczalnia rowerów integracyjnych typu handbike, którą fundacja współtworzy.

Na początku 2014 roku Dobry Cel zorganizował wyjazd trampingowych pod hasłem „Indie bez barier”  osoby poruszającej się na wózku do Indii, od którego rozpoczęła się seria wyjazdów autostopowych pod naszym patronatem.

Nie poprzestajemy jedynie na indywidualnych wyjazdach autostopowych. Organizujemy i chcemy rozwijać nasze działania w tym kierunku by
umożliwiać większym grupą osób niepełnosprawnych uprawianie aktywnej turystyki bez barier.

Fundacja przez cały czas prowadzi szereg szkoleń, prezentacji oraz wykładów na tematy związane z turystyką osób niepełnosprawnych. Dotychczas dotarliśmy z naszymi warsztatami do około 5 000 uczniów, studentów i podopiecznych placówek opiekunczo-wychowawczych na Dolnym Śląsku.

Cały czas staramy się rozwijać prowadzone przez nas działania, by jeszcze lepiej móc robić to co jest naszym celem, a jednocześnie pasją i drogą do DOBREGO CELU:)